بررسی اثر گلپر تازه و عصاره آن بر ماندگاری گوشت شترمرغ طی نگهداری …

پرورش شترمرغ در ایران در سال ۱۳۷۷ با وارد کردن ۸ قطعه آغاز شد، پس از آن شمار دوست داران به این کار با توجه به شرایط بهینه آب و هوایی و چهار فصل بودن کشور افزایش یافت، به گونه ای که سال ۱۳۸۳ سال شکوفایی صنعت شترمرغ در ایران قلمداد شد. در سال ۱۳۸۵ برای سازمان دهی وضعیت شترمرغ در کشور، کمیته تخصصی پرورش شترمرغ تشکیل شد که بر اساس آن معاونت امور دام موظف به اجرای طرح به گزینی شترمرغ مادر شد تا در پایان سال ۱۳۸۸ ظرفیت شترمرغ های مادر به گزینی شده را تا سقف بیشینه ۶۰۰۰ قطعه تنظیم و سالانه ۱۲۰۰۰۰ قطعه شترمرغ پرواری کشتار شود و این جمعیت تا پایان برنامه پنجم به ۱۲۵۰۰ قطعه مادر و ۲۵۰۰۰۰ قطعه کشتاری برسد. در حال حاضر جمعیت شترمرغ در کشور بیش از ۳۵۰۰۰۰ قطعه در سن های گوناگون در ۸۸ مزرعه در برگیرنده ۴۹ واحد مادر، ۳۶ واحد پرواری و ۳ واحد مادر با گله پرواری می باشد (جیران و کیانی راد، ۱۳۸۶).
۲-۲-۵- مشخصات ظاهری شترمرغ
شترمرغ گردن و پاهای درازی دارد و می‌تواند با سرعتی در حدود ۶۵ کیلومتر در ساعت بدود و به خاطر بزرگی بدن، درازی گردن و پاها از بزرگترین پرندگان روی کره زمین به شمار می آید. طول قد آن به ۲/۵ متر و وزن آن به ۱۴۰ تا ۱۷۰ کیلوگرم می‌رسد. وزن شترمرغ‌ها معمولاً بین ۶۳ تا ۱۴۵ کیلوگرم است. وزن شترمرغ نر نژاد آفریقای شرقی به طور متوسط ۱۱۵ کیلوگرم و وزن ماده آن ۱۰۰ کیلوگرم است. به طور استثنا وزن شترمرغ ماده هم به ۸/۱۵۶ کیلوگرم هم می‌رسد. در زمان بلوغ (دو تا چهار سال) قد شترمرغ‌های نر به ۵/۲ تا ۸/۲ متر می‌رسد در حالی که شترمرغ‌های ماده ۷/۱ تا ۲ متر ارتفاع دارند. آنها برای حرکت بیشتر به پاهایشان وابسته اند تا بال هایشان و این بدان معناست که تمامی ماهیچه های پشت، پاها و ران این پرنده عضله ای و قوی می باشد (آدامز[۳۰] و ری ول[۳۱]، ۲۰۰۴).
شکل ۲-۱- تصویر یک جفت شترمرغ رشد یافته در آفریقای جنوبی
خوراک آن دانه ها، گیاهان و حشرات کوچک است. جوجه این پرنده در مدت ۴۰ روز سر از تخم بیرون می آورد و در طول ۴-۳ سال رشد یافته و بالغ می شود. جوجه‌های شترمرغ حنایی رنگ هستند و لکه‌های قهوه‌ای پر رنگ دارند. در اولین سال زندگی حدود ۴۵ کیلوگرم وزن دارند(آدامز و ری ول، ۲۰۰۴).
طول عمر شترمرغ ها بیش از ۴۰ تا ۴۵ سال است. پوست گردن و ران شترمرغ ماده، مایل به صورتی و خاکستری است، در حالی که برای شترمرغ‌های نر، آبی- خاکستری است. خاکستری یا صورتی بودن بستگی به گونه ی شترمرغ دارد. شترمرغ نر پرهای سیاهی دارد و انتهای پرها و بال‌های آن سفید است ولی پرهای شترمرغ  ماده قهوه‌ای رنگ است. سر و گردن شتر مرغ بدون پر است. شترمرغ برای دفاع از خود در مقابل شکارچیان و حیوانات وحشی از پاهای پر قدرت خود بهره می‌گیرد و قادر است با لگد خود انسان و حتی شیر را از پا در آورد (روتس و کلیو، ۲۰۰۶).
۲-۲-۶- اهمیت دامی شترمرغ
شترمرغ با سوخت و ساز فراوان، فرآوری خوراک به انرژی، رشد تند، عمر سودمند و طولانی و تولید مثل زیاد از انواع پرندگان متمایز شده و نیز به خاطر سازگاری با محیط زیست و هوای با دمای ۳۰ درجه سلسیوس زیر صفر تا ۵۰ درجه سلسیوس بالای صفر از دید نگهداری، یکی از کم هزینه ترین جایگاه ها را داراست، به گونه ای که در جای نگهداری با حصارکشی بر روی زمین های خاکی و ایجاد سایه بان می توان از شترمرغ نگهداری کرد و خوراک هایی مانند یونجه، علف و گیاهان دانه دار به آن داد. از سوی دیگر این پرنده بر خلاف دیگر پرندگان در دشت و فلات نیز می تواند زندگی کند و با داشتن سامانه گوارشی بهینه، آن هم به گونه ای که خوراکی به مدت ۲۴ ساعت در معده آن گردش کرده و تمام مواد ارزشمند آن در بدنش جذب می شود. شترمرغ با رشد سریعی که دارد، پس از یک ماهگی، روزی یک سانتی متر رشد کرده و در سن ده ماهگی می توان آن را کشتار (ذبح) کرد که این نشان دهنده رسیدن سریع این پرنده به رشد اصلی است (بی نام، ۲۰۱۲).
۲-۲-۷- بازار مصرف شترمرغ
امروزه گوشت شترمرغ به طور قابل توجهی در جوامع غربی به علت ارزش مواد غذایی فراوان، محبوبیت و طرفدار پیدا کرده است. مصرف این نوع گوشت در هریک از کشورهای اروپایی به بیش از ۷۵۰ تن در سال می رسد([۳۲]FAO ، ۱۹۹۹). در بازار اسپانیا فروش گوشت شترمرغ و محصولاتش افزایش یافته و مصرف این نوع گوشت از سال ۱۹۹۶ تا سال ۲۰۰۰ حدودا ۲۰ برابر شده است (کارباجو[۳۳]، ۲۰۰۰). به وضوح مشخص است که تداوم در رشد و رونق صنعت گوشت شترمرغ تا میزان زیادی وابسته به توانایی عرضه این محصول به بازار مصرف با ایمنی بالا است.
۲-۲-۸- ترکیبات شیمیایی گوشت شترمرغ
تردی این نوع گوشت، میزان چربی کم و کلسترول پایین گوشت، گوشت شترمرغ را به گوشت قرمز سالم در بازار تبدیل کرده است. نکته جالب توجه در مورد گوشت شترمرغ این است که کالری، کلسترول و چربی آن حتی از گوشت مرغ و بوقلمون هم پایین تر است، به همین دلیل گوشت شترمرغ برای بیماران قلبی– عروقی، افراد دچار چربی خون بالا و کسانی که دچار چاقی هستند، غذای بسیار مناسبی می باشد (روتس و کلیو، ۲۰۰۶). در جدول ۲-۱ میزان کلسترول گوشت شترمرغ با دام های دیگر مقایسه شده است.
جدول ۲-۱- مقایسه میزان کلسترول گوشت شترمرغ با دام های دیگر(زراتی، ۱۳۸۸)

برای دانلود فایل متن کامل پایان نامه به سایت 40y.ir مراجعه نمایید.

حیوان گوشت میزان کلسترول (میلی گرم در ۱۰۰ گرم)
شترمرغ فیله ۷۸/۶۱
استیک ۹۳/۵۶
خوک گردن ۶۰ – ۵۰
شکم