سامانه پژوهشی – میزان تاثیر برنامه های شبکه جهان بین بر وقوع یا پیشگیری از جرم …

تصویربردار: شهراد طاهرزاده، نامدار احمدی، رامک مردانی، محمد قلی پور
مونتور: علی کریمزاده
از باغ بهشت
ویژه برنامه از باغ بهشت در روز عید سعید فطر به صورت تولیدی به مدت چهل و پنج دقیقه از سیمای استانی مرکز چهارمحال و بختیاری (شبکه جهان بین) به روی آنتن می رود. ویژه برنامه از باغ بهشت  با محور دین، اخلاق، امید و آگاهی بخشی به ایجاد و گسترش سرور و شادمانی در اعیاد اسلامی، ایجاد و گسترش سرور و شادمانی روحی، تعمیق پیوندهای خانوادگی و ترویج صله رحم و معرفی و ترویج اداب و سنن صحیح در روز عید فطر که یکی از اعیاد مهم مسلمانان است می پردازد.  از آیتم های این برنامه می توان به بخش کارشناسی، اجرای موسیقی محلی و پخش ترانه، مسابقه، و حکایت اشاره کرد.
 
 
اسوه عدالت
همزمان با لیالی قدر و ایام شهادت جانسوز حضرت امیر مومنان علی علیه السلام، ویژه برنامه  اسوه عدالت پنجشنبه  هجدهم تیر ماه  مصادف با شب ۲۳ رمضان از ساعت ۲۰:۰۰ به مدت ۳۰ دقیقه از سیمای استانی مرکز چهارمحال و بختیاری(شبکه جهان بین) به روی آنتن رفت. در این ویژه برنامه حجت الاسلام فاطمی به عنوان کارشناس مذهبی برنامه به تبیین شجاعت و شهامت حضرت علی (ع) و بررسی زحمات حضرت در جهت احیای اسلام و  بررسی خصایص شیعیان مولا علی (ع)می پردازد. از آیتم های این برنامه می توان به گزارش، نوحه خوانی و صحبت های کارشناسی، حکایت و تصویرگری اشاره کرد .
 
 
سابقون
برنامه جزءخوانی قرآن کریم با عنوان سابقون در ماه مبارک رمضان در سیمای جهان بین تولید و پخش می شود. در این برنامه با هدف آموزشی، ارشادی و تبلیغی، هر روز یک جزء از قرآن کریم با حضور قاریان ملی و بین المللی در مصلای امام خمینی شهرکرد قرائت و به صورت زنده از ساعت ۱۸ تا ۱۹ از سیمای جهان بین پخش می شود.
 
 
سال تولید: ۱۳۹۴/۰۳/۲۸
عوامل تولید:
تهیه کننده: بیژن علی بابایی
کارگردان: رحیم دانش
تصویربرداران: آرمان کریمی، مهدی براتی، رضا حامدی
صدابردار: مجید یادگاری
مهمانی خدا
مهمانی خدا ویژه برنامه افطارهای ماه مبارک رمضان از تولیدات شبکه استانی سیمای جهان بین است.این برنامه در طول ماه مبارک رمضان در بخش های جذاب و متنوعی با هدف ایجاد لحظات معنوی و نشاط انگیز برای روزه داران به استقبال لحظات معنوی افطار و اذان مغرب می رود.گستره برکت، گزارش، مهمان، حلاوت رمضانی، سکانس برتر، تواشیح، رمضانیه، دعوت، کارشناس مذهبی و اخلاقی، کارشناس سلامت، جرعه، رستگاری، جلوه نور، مسابقه پیامکی و ره توشه بخش های این برنامه را تشکیل می دهند که در ماه رمضان هر شب در لحظات افطار به مدت ۴۵ دقیقه از سیمای جهان بین پخش می شود.
 
رمضان ماه فرصت ها
برنامه «رمضان، ماه فرصت ها» با رویکرد خودسازی در ماه مهمانی خدا در سیمای جهان بین تولید و پخش می شود. در این برنامه با استفاده از مباحث کارشناسی و سخنان نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد به هفت موضوع اساسی خودسازی با بهره گیری از فرصت ها و فیوضات ماه رمضان شامل رمضان فرصت توفیق و تلاش، رمضان فرصت برنامه ریزی و تنظیم وقت، رمضان فرصت پیوند با ولایت، رمضان فرصت آشتی با خدا، رمضان فرصت رفع کدورت ها، رمضان فرصت تغییر و اصلاح ظاهر و رمضان فرصت خوب شدن پرداخته می شود. رمضان، ماه فرصت ها» هر روز در طول ماه مبارک رمضان به تهیه کنندگی علی شفیعی ساعت۱۹ به مدت۱۰ دقیقه از سیمای جهان بین پخش می شود.
 
 
ترنم سحر
ترنم سحر ویژه برنامه سحرهای ماه مبارک رمضان از تولیدات شبکه استانی سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری است. این برنامه به منظور ایجاد شور و نشاط در لحظات معنوی سحر با محور های دین، اخلاق، امید و آگاهی بخشی در سی قسمت چهل و پنج دقیقه ای به تهیه کنندگی بیژن علی بابایی از سیمای جهان بین میهمان لحظات سحرهای ماه مبارک رمضان مردم استان است. مباحث کارشناسی شامل اخلاق و تفسیر، ادعیه سحر، قرآن، اسماءالله، کلام رهبری، اذان، تعقیبات نماز و دعای روز بخش های متنوع برنامه ترنم سحر را تشکیل می دهند
 
سال تولید: بهار ۱۳۹۴
عوامل تولید:
تهیه کننده: بیژن علی بابایی
کارگردان: رحیم دانش
مجری: افشین امانی
مونتور: خدیجه ملک پور
عقیق
ویژه برنامه عقیق تولید سیمای مرکزجهان بین در سالروز شهادت امام هادی(ع) به روی آنتن رفت. این برنامه و به صورت ترکیبی در ۳۷قسمت ۳۰دقیقه ای در مناسبت های مذهبی مختلف به روی آنتن میرود. حجت الاسلام صفری کارشناس مذهبی است که با حضور در برنامه شخصیت والای امام هادی (ع) و نقش ایشان در پیشبرد اهداف اسلام ناب محمدی را تشریح کرد. پخش احادیث بزرگان، نریشن،نوحه و مداحی و وله های مفهومی از دریگر بخش های این ویژه برنامه می باشد.
 
گروه فیلم و سریال

برای دانلود متن کامل این پایان نامه به سایت  jemo.ir  مراجعه نمایید.