سایت مقالات فارسی – میزان تاثیر برنامه های شبکه جهان بین بر وقوع یا پیشگیری از جرم …

گروه فیلم و سریال شبکه جهانبین یکی از گروههای مهم به شمار میرود که در اهداف خود ساخت تله فیام ها و سریال های تلویزیونی و فیلم های داستانی نیمه بلند و کوتاه و انیمیشن با رویکرد بومی و محلی را دارد.
هدف از ساخت این سریال و فیلم ها استفاده از پتانسیل های بومی و محلی و قومی در زنده نگاه داشتن اداب و رسوم استان و القای مفاهیم دینی میباشد.
پشت دیوارهای شهر
پشت دیوارهای شهر از سیمای استانی مرکز چهارمحال و بختیاری ( شبکه جهان بین) به روی آنتن می رود. این برنامه ترکیبی نمایشی به مدت ۳۱:۳۵ دقیقه تهیه و تولید شده و روایتگر اثرات سوء مصرف مواد مخدر در بین جوانان است. لزوم مراقبت از فرزندان و ارتباط صحیح اولیاء با آنها و شناخت دقیق نیازهای فرزندان یکی از عوامل جلوگیری از آسیب های اجتماعی و ایجاد انحراف در میان اعضای خانواده می باشد. از جمله تهدیدات زیانبار استفاده از رسانه های اجتماعی می توان به فرار از خانه و شیوع اعتیاد اشاره کرد. پشت دیوارهای شهر قصه زندگی دختر دانشجویی به نام ژاله است که  دور از خانواده زندگی می کند و همین امر او را به دوست و همکلاسی اش نزدیک تر کرده است. ژاله شناخت کافی درباره دوستش ندارد و برای فرار از تنهایی به او پناه می برد، نتیجه این اعتماد مصرف الکل و آشنایی با فضای مجازی و سایت های نامناسب خرید مشروبات الکلی است. رفت و آمد با دوستان  ناباب و استفاده از فضاهای مجازی دوری از خانواده را به همراه دارد و در مدت زمان بسیار کم از ژاله دختری می سازد که در راه خرید مشروبات الکلی با انواع مواد مخدر آشنا می شود. آقای زمانی روانشناس خانواده و خانم پاداش روانشناس نوجوانان در فاصله بین بخش های نمایشی  وارد صحبت می شوند و از اثرات سوء مواد مخدر صحبت می کنند.
 
 
تله فیلم تش در جهان بین
تش  تله فیلمی ۹۰ دقیقه‎ای است که در فضایی محلی به نمایش روابط انسانی می‌پردازد. داستان این تله فیلم روایت زندگی انسان‌هایی است که در برابر موقعیت‌های پیش آمده و حوادث پیش بینی نشده، فرصت بروز عکس‎العمل‌های متفاوتی را پیدا می‌کنند. جهانگیر شخصیت اصلی داستان که فردی حدوداً ۵۰ ساله است در برابر اتفاقی ناخواسته در محیط خانوادگی‌اش با چالشی درونی و اجتماعی روبرو می شود.
 
 
تولید تله فیلم نشانی در شبکه استانی جهان بین
فیلم تلویزیونی ” نشانی ” به کارگردانی داریوش ربیعی و تهیه کنندگی بیژن علی بابایی شهرکی در شبکه استانی جهان بین ، سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری تولید می شود.
به نقل از سایت معاونت امور مجلس و استانهای صدا و سیما، تله فیلم ” نشانی “روایت گر فردی است معتاد که از خانه رانده شده و به دنبال دوستان قدیم خود در شهر آواره گشته ، سرما و گرسنگی او را در کنار منزلی زمین گیر می کند و با مرگ دست و پنجه نرم می کند . تا اینکه فردی غریبه او را به منزلی گرم و غذا مهمان می کند .
فرد معتاد به امید گرفتن پولی که در بانک دارد متوجه برنده شدن سفر حج تمتع خود می شود . به دنبال تعویض این سفر با پول نقد به روستایی می رسد و وارد خانواده ای می شود که بعدها پی می برد خانواده شهید می باشند .
مادر شهید فرد معتاد را با ترفند های مختلف به کار می کشد و سعی در اصلاح او دارد . پسر عمو و دختر عموی شهید هم وارد ماجرا می شوند . فرد معتاد فکر می کند که فرد برنده از سفر برگشته است . مادر شهید از پسر عموی شهید وفرد معتاد می خواهد که خانه ای برای شهید بسازند . در حال کندن قبر ، فرد معتاد متوجه تمامی قضایا می شود . در پایان فیلم پسر عموی شهید هم در خلوتگاه خود به شهادت می رسد و در پلان پایانی فرد معتاد با کلید در اتاق شهید را باز می کند و این نشانه اصلاح او و در نهایت به فرزند قبول کردن او توسط مادر شهید می باشد .
عوامل برنامه عبارتند از : مجری طرح : آمنه علیزاده /تهیه کننده : بیژن علی بابایی شهرکی ، /کارگردان : داریوش ربیعی /نویسنده : الهه صلح جو ، احسان جوانمرد /تصویر بردار : مجید قربانی فرد /صدابردار : مجید کبیری.
گروه کودک و نوجوان
بچه ها سلام
بچه ها سلام
برنامه بچه ها سلام تولید سیمای مرکزجهان بین در فصل تابستان به روی آنتن رفت. این برنامه در چهل قسمت ۴۵دقیقه ای  برای گروه سنی کودک تهیه و تولید شده است و روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه از ساعت ۱۸ مهمان کاشانه پرمهر مردم استان می شود. بچه ها سلام با زبانی نرم و بصورت غیر مستقیم در قالب نمایش به  آگاهی بخشی مخاطب خود کمک کرده و با ایجاد نشاط، درس اخلاق و دین را به  خردسالان و کودکان آموزش خواهد داد. از آیتم های این برنامه می توان به اجرای نمایش، مسابقه، گزارش، نقاشی، حکایت و داستان و اجرای ترانه های کودکانه اشاره کرد
 
 
مسابقه سه در سه
 
مسابقه تلویزیونی “سه در سه” از تولیدات شبکه استانی چهارمحال و بختیاری در ایام نوروز برای مخاطبان نوجوان از شبکه جهان بین پخش می‌شود.
مسابقه سه در سه با رویکرد تفریحی، سرگرمی و آموزشی برای مخاطبان گروه سنی ۱۳ تا ۱۶ سال در سیمای جهان بین تولید شد.  این برنامه در بخش های عملی و تئوری با رقابت سه گروه سه نفره، یک برنامه ویژه دانش آموزان دختر و یک برنامه ویژه دانش آموزان پسر اجرا می شود. در قسمت عملی، نوجوانان شرکت کننده در مسابقه در بخش های کارتینگ، قایقرانی و ماهیگیری در فضای آزاد با همدیگر رقابت می کنند و در قسمت تئوری در فضای استودیویی به سؤالات اطلاعات عمومی، جهان شناسی، استان شناسی و مذهبی پاسخ می دهند. مسابقه تلویزیونی سه در سه از یکم  فروردین هر روز از ساعت ۱۷:۳۰ به مدت ۴۰ دقیقه از شبکه شما روی آنتن می رود.
 
 
 

برای دانلود متن کامل این پایان نامه به سایت  fumi.ir  مراجعه نمایید.